تازه های تکنولوژی

تولدت مبارک دکتر ماریا آلوارینو گونزالس

امروز سوم اکتبر جشن تولد 105 سالگی استاد اسپانیایی-آمریکایی و زیست شناس تحقیقات دریایی دکتر ماریا آلوارینو گونزالس است که به عنوان یکی از مهمترین دانشمندان اسپانیایی در تمام دوران شناخته می شود.

دکتر گونزالس در چنین روزی در سال 1916 در سرانتس ، یک شهر ساحلی کوچک در سواحل شمالی  گالیسیای اسپانیا متولد شد. عشق آنجلس آلواریانو به تاریخ طبیعی با کتابخانه پدرش شروع شد و با پیگیری تحقیقات اقیانوس شناسی خط ساحلی بیشتر شد. اگرچه انستیتوی اقیانوس شناسی اسپانیا (IEO) در آن زمان فقط مردان را می پذیرفت ، اما کار دانشگاهی آنجلس آلواریانو سازمان را تحت تأثیر قرار داد و او را در سال 1952 به عنوان زیست شناس دریایی منصوب کرد.

در مرکز اقیانوس شناسی ویگو IEO ، او تحقیقات پیشگامانه خود را در مورد زئوپلانکتون ، موجودات کوچک که به عنوان پایه زنجیره غذایی اقیانوسی عمل می کنند ، آغاز کرد و برخی از گونه ها را به عنوان بهترین شاخص سلامت اقیانوس ها تشخیص داد. در سال 1953 ، شورای بریتانیا به آنجلس آلواریانو بورسیه اعطا کرد که منجر به تبدیل شدن او به عنوان اولین زنی شد که به عنوان دانشمند در کشتی تحقیقاتی انگلیسی کار می کرد. پس از چندین سفر ، تحصیلات خود را در ایالات متحده ادامه داد ، جایی که در سال 1987 به عنوان یکی از معتبرترین زیست شناسان دریایی جهان بازنشسته شد.

علاوه بر تحقیقات دقیق آنجلس آلواریانو ، از جمله کشف 22 گونه جدید زئوپلانکتون و انتشار بیش از 100 مقاله علمی ، وی دارای مقام استادی در برزیل ، ایالات متحده و مکزیک بود. امروزه ، آنجلس آلواریانو تنها دانشمند اسپانیایی از 1000 دانشمند در “دایره المعارف دانشمندان جهان” است و یک کشتی تحقیقاتی مدرن در ناوگان IEO به نام اوست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا