دوره های آموزشی

دوره های میکروبیولوژی

میکروبیولوژی علم مطالعه کلیه موجودات زنده است که برای مشاهده با چشم غیرمسلح بسیار کوچک هستند. این گروه شامل باکتری ها، آرکئا، قارچ ها، پروتوزوئرها، جلبک ها، پریونها و ویروسها هستند که در مجموع به عنوان “میکروب” شناخته می شوند.

این میکروب ها در چرخه مواد مغذی، تخریب زیستی/ تصفیه زیستی، تغییرات آب و هوایی، فساد مواد غذایی، علت و کنترل بیماری و بیوتکنولوژی نقش اصلی دارند. با تشکر از قابلیت کاربردی بودن آنها، میکروب ها را می توان از طرق مختلف به کار گرفت: ساخت داروهای نجات دهنده زندگی، تولید سوخت های زیستی، تمیز کردن آلودگی و تولید/ فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی.

میکروبیولوژیست ها میکروب ها را مطالعه می کنند و برخی از مهمترین اکتشافاتی که جامعه مدرن را مورد حمایت قرار داده است، نتیجه تحقیقات میکروب شناسان مشهوری مانند جنر و واکسن وی علیه آبله، فلمینگ و کشف پنی سیلین، مارشال و شناسایی ارتباط بین عفونت هلیکوباکتر پیلوری و زخم معده و zur Hausen شناسایی ارتباط بین ویروس پاپیلوما و سرطان گردن رحم میباشد.

تحقیقات میکروب شناسی برای پاسخگویی به بسیاری از آرزوها و چالش های جهانی فعلی، مانند حفظ غذا، آب و انرژی برای جمعیت سالم در یک زمین قابل سکونت، مرکزی بوده و هست. تحقیقات میکروبیولوژی همچنین به پاسخگویی به سوالات بزرگی از جمله “حیات روی زمین چقدر متنوع است؟” و “آیا حیات در جای دیگری از جهان وجود دارد” کمک خواهد کرد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا